Gutter یا همان آبرو ورقی است که آب های سطحی و جاری برروی بام را هدایت می کند . این ورق اصولا با ورق گالوانیزه ۱.۵ – ۲.۰ میلیمتر ایجاد می گردد و سپس محل اتصال آبها با استفاده از جوشکاری متصل میگردد . آبرو انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع مقطع آن متفاوت است .

گاتر (آبرو)

قیمت گاتر (آبرو)

نصب گاتر (آبرو)

آبروها نیز همانند فلاشینگ ها دارای مقاطع مختلفی میباشد که با توجه نوع و مقطع آن تولید می گردد . نصب آبرو ها نیز بسیار حساس است زیرا محل اتصال جوش ها باید بخوبی متصل شود تا اینکه آب خارج نگردد ، شیب بندی آبرو نیز باید به درستی انجام پذیرد .

آیا امکان نصب پانل های ساندویچ بدون استفاده از لوازم جانبی اختصاصی وجود دارد؟

پانل‌ها در محل قرارگیری خود، بسته به شرایط محل احداث ساختمان با چوب بست، یا ابزار مشابه نگهداری می‌شوند. این چوب بست‌ها در سمتی که عمیات بتن پاشی آخر اجرا می‌شود، کار گذاشته می‌شود.

توضیحات: فلاشینگ ها انواع و اقسام بسیاری دارند که بی شمار هستند حتی در مواقع لزوم هر طرح و رنگی قابل سفارش و تولید میباشد، ولی طرح های پر مصرف و کاربردی بسیار مشابه و مشترک میباشند که مدل های مختلف به شرح ذیل میباشند:

فلاشینگ نبشی (به شکل Lمیباشد با زاویه ۹۰ درجه):

این نوع فلاشینگ در دو نوع داخل رنگی یا بیرون رنگی تولید میشود که برای گوشه های کار در محل رسیدن دو دیوار به یکدیگر نصب میشوند که یکی برای نمای خارجی و یکی برای نمای داخلی مورد مصرف قرار میگیرد، همچنین از این نوع فلاشینگ میتوان برای پوشاندن نقاط اتصال سقف به دیوار به صورت افقی از داخل یا از خارج کار استفاده نمود که هم به عایق بندی مناسب و کامل کمک میکند و هم در صورت استفاده از رنگ های مکمل با سقف یا دیوار میتواند ترکیب و زیبایی پروژه را زینت ببخشد.
یک سانت از لبه های آخر نبشی ها به سمت داخل یا خارج خمکاری شده اند که این کار باعث استحکام و زیبایی نبشی خواهد شد.

فلاشینگ نبشی به صورت پیش فرض باله های ۱۰*۱۰ برای فلاشینگ بیرون رنگی و ۵*۵ برای فلاشینگ داخل رنگی دارد ولی برای موارد سفارشی امکان تولید هر سایز و رنگی امکان پذیر میباشد.

فلاشینگ یو ( به شکل U میباشد با زوایای خمکاری شده ۹۰ درجه ):

این نوع فلاشینگ پر مصرف برای پوشش دور تا دور حاشیه ساندویچ پانل سقفی کاربرد دارد به جز قسمت آبریز که فلاشینگ سه پله استفاده میشود؛ فلاشینگ یو میتواند برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری نیز مورد مصرف قرار گیرد و حتی در مواردی که ارتفاع دیوار کوتاه باشد میتوان به جای آهن کشی از این نوع فلاشینگ استفاده نمود به صورتی که ضلع داخلی فلاشینگ به سقف یا کف پیچ یا پرچ میشود و ساندویچ پانل دیواری در داخل این فلاشینگ ققرار گرفته و پرچ میشود و نگهدارنده ساندویچ پانل خواهد بود.
زوایای این فلاشینگ به صورت ۹۰ درجه خمکاری شده و یک سانت از لبه های دو طرف به صورت یه خم کوچک به سمت داخل خمکاری شده که مهمترین مزیت آن ایجاد استحکام و صاف نگهداشتن لبه های ورق میباشد چرا که اگر این خم کوچک وجود نداشته باشد لبه های فلاشینگ به صورت موجی در طول کار حرکت میکند که در نهایت نمای خوبی ندارد.
این نوع فلاشینگ با ابعاد پرمصرف زیر تولید و اماده تحویل میباشد ولی در صورت لزوم قابل سفارش گیری در ابعاد، رنگ و مقاطع مختلف با ضخامت های مختلف میباشد:

جهت دریافت لیست قیمت و یا تماس با مشاوران با با شماره تلفن های ۰۲۶۳۴۴۲۱۲۲۶-۰۲۶۳۴۴۲۱۲۱۶-۰۲۶۳۴۴۳۲۱۸۱-۰۹۱۲۱۷۸۰۷۵۴ تماس بگیرید.