• البرز,خیابان بهشتی میثم 1 پلاک 5 طبقه 3
شما میتوانید جهت تماس با کارشناسان ماموت از شماره تماس های ۰۲۶۳۴۴۲۱۲۲۶-۰۲۶۳۴۴۲۱۲۱۶ استفاده فرمائید!

شرکت ماموت با تولید محصولات با کیفیت و درجه یک به خوبی توانسته است با دیگر شرکت های خارجی در این حوزه به رقابت بپردازد و موفقیت های بسیاری را کسب کند. موفقیت شرکت ماموت را باید در استفاده از دانش روز، برنامه ریزی و تجهیز کارخانه به تکنولوژی های پیشرفته، بکارگیری نیروی متخصص و با تجربه دانست.

این شرکت بارها به عنوان تولید و صادر کننده برتر کشور انتخاب شده است.و جزء یکی از فعال ترین شرکت های کشور در حوضه ساندویچ پانل می باشد.
انواع محصولات شرکت بزرگ ماموت

در این مقاله به بررسی محصولات تولید شده در شرکت ساندویچ پانل ماموت و ویژگی های آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.
فلاشینگ ماموت

فلاشینگ ها قطعات جانبی هستند که جهت پوشاندن سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام استفاده می شوند و مانع از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان می شود.

جهت نصب ساندویچ پانل ها از آنها استفاده می شود و برای تولید آن ها نیاز به پروفیل از جنس ورق ساندویچ پانل می باشد.

فلاشینگ ها برای آب بندی و زیبایی ساختمان ها و برای پوشش سقفهای شیروانی شکل و پشت بام ها استفاده می شوند. فلاشینگ ها در ساندویچ پانل ها به خصوص ساندویچ پانل های دیواری و سقفی به کار می روند.

شرکت ماموت با بهره گیری از دستگا ه های خم N C انواع فلاشینگ را تولید می کند. انواع فلاشینگ عبارتند از: فلاشینگ تاج، فلاشینگ زیر تاج ،فلاشینگ زاویه دار کنج و فلاشینگ های مخصوص آبرو.

مزایای استفاده از فلاشینگ ها:

مخفی کردن درزهای اتصلات قطعات
مانع پیچیدن باد در سازه می شود و از کنده شدن پوشش سقف جلوگیری می کند.
در زیبایی نما نقش مهمی دارد.

ساندویچ پانل سقفی ماموت

ساندویچ پانل های سقفی در ساخت سقف کاربرد دارند و گامهای ذوزنقه ای و شکل اورلپ آن ها امکان نفوذ آب به داخل ساختمان را از بین می برد.

ورق به کار رفته در ساندویچ پانل های سقفی ورق آلوزینک یا گالوانیزه پیشرنگ شده با ضخامت ۰.۵ میلی متر و از نوع سوپر پلی استر کوره ای با ضخامت رنگ رویه ۲۵ میکرون و ضخامت رنگ بیرونی ۷ میکرون می باشد.

فوم به کار رفته در ساندویچ پانل های سقفی ماموت فوم پلی اورتان یا پلی یورتان می باشد که به دلیل اینکه فاقد گازهای گلخانه ای می باشد با محیط زیست سازگار می باشد. این فوم ها خاصیت اشتعال پذیری بسیار کمی دارند و جذب رطوبت در آن ها پایین است.

ضخامت ساندویچ پانل های سقفی ماموت ۴ تا ۱۰ سانتی متر می باشد که بستگی به کاربرد و سفارش مشتری دارد. عرض این ساندویچ پانل ها ۱۰۴ تا ۱۱۶ سانتی متر می باشد و طول آن ها از ۲ متر تا ۱۳.۶ متر متغیر است.

ساندویچ پانل سقفی انواع مختلفی دارد که جنس ورق آن ها متفاوت است. انواع مختلف ساندویچ پانل سقفی عبارتند از: ساندویچ پانل دو رو ورق آلوزینک و یا دو رو گالوانیزه، یک رو آلوزینک و یک رو گالوانیزه و …

پانل های سقفی در برابر رشد گیاهان مقاوم است و بی بو می باشد.

ابعاد ساندویچ پانل سقفی:

ضخامت : ۴ تا ۱۰ سانتیمتر
عرض: ثابت ۱/۰۸ متر که ۷ سانتی متر آن اورلپ است.
طول ورق با طرح ذوزنقه: از ۱ الی ۱۳ متر متغیر است.
طول ورق طرح سفال: ۱/۲۲ الی ۷/۰۱۵ متر
آبرو ماموت

برای جلوگیری از جمع شدن آب باران و برف روی سقف ها ی شیروانی و شیب دار و هدایت آن ها از آبرو یا آبچکان استفاده می شود که نام دیگر آن گاتر (Gutter) یا کانال های پیش ساخته است.

آبرو یا گاتر یک مجرای باریک یا یک داکت است که آب باران را از پشت بام جمع می کند و آن را به بیرون از ساختمان هدایت می کند. کاربرد دیگر گاتر ها استفاده از آن ها در کنار خیابان ها است که باعث تمیزی خیابان و هدایت آب موجود در خیابان به سمت فاضلاب می شود.

آبرو گالوانیزه که معمولا بصورت هلالی شکل یا چهارگوش ساخته می شود ضخامت و ابعاد گوناگونی دارد. اگر آبرو با ورق گالوانیزه که ضخامت ۰/۵، ۰/۶ و ۰/۷ میلی متر دارد تولید شود باید به شکل هلالی و اگر ضخامت آن بیشتر از ۰/۷ میلی متر باشد باید به شکل چهار گوش ساخته شود.

انواع آبرو:

آبرو جعبه ای یا چهار گوش
آبرو لندنی یا هلالی
آبرو وسط
آبرو فیتیله ای (آبرو سوئدی یا مخفی)
آبرو کناری

ساندویچ پانل دیواری سوله، کارگاهی، اداری و مسکونی ماموت

ساندویچ پانل دیواری ماموت در ساخت دیواره ی سوله، ساختمان های اداری و مسکونی و کارگاهی کاربرد دارد. ضخامت آن ها معمولا ۴ تا ۶ سانتی متر می باشد. جنس ورق ساندویچ پانل های دیواری آلوزینک، گالوانیزه، یا یک رو آلوزینک و یک رو گالوانیزه می باشد.

با ایجاد شیار روی ساندویچ پانل دیواری ماموت می توان میزان تحمل فشار در آن ها را بالا برد.

عایق به کار رفته در ساندویچ پانل دیواری ماموت از پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلوگرم در متر مکعب می باشد.

ساندویچ پانل دیواری ماموت در مدل های صاف، شیار دار و پیچ مخفی تولید می شوند. ضخامت آن ها از ۴ تا ۱۵ سانتی متر متغیر است. عرض ساندویچ پانل دیواری ماموت ۱/۱۶ سانتی متر با احتساب ۲ سانتی متر اورلپ می باشد و طول آن از ۱ متر یا ۱۳ متر متغیر می باشد.

این ساندویچ پانل ها باید مقاو در برابر دما و رطوبت باشند.
ساندویچ پانل اتاق های تمیز ماموت

اتاق تمیز یا کلین روم به جایی گفته می شود که رعایت بهداشت در آن بسیار مهم است و محصولاتی در آن تولید می شود که باید در برابر آلودگی مصون باشند. صنایعی مثل داروسازی، پزشکی، اتاق عمل بیمارستان تولید مواد غذایی و … نیاز به اتاق تمیز دارند.

ISO 14644 یکی از استانداردهای اتاق تمیز است که میزان آلودگی ها را در یک فضا می سنجد. در این استاندارد تعداد ذرات کمتر از نیم میکرون در یک فوت مکعب اندازه گرفته می شود.

از ساندویچ پانل ها در ساخت اتاق های تمیز استفاده می شود. ساندویچ پانل هایی که در ساخت اتاق های تمیز استفاده می شوند دارای سطح صافی هستند که مانع تجمع میکروب و آلودگی روی سطح آن ها می شود. این ساندویچ پانل ها دارای ضخامت ۴ تا ۶ سانتی متر هستند و جنس آن ورق آلوزینگ با ضخامت ورق ۰.۶ یا ۰.۷ میلیمتر می باشد.

در ساخت اتاق های تمیز از تجهیزات زیر استفاده می شود:

ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز
پس باکس
درب اتاق تمیز هم باد
درب اتاق تمیز غیر هم باد
پنجره اتاق تمیز
اگزاست فن

ابعاد ساندویچ پانل اتاق تمیز:

ضخامت : ۴ تا ۶ سانتیمتر
عرض : ۱/۱۶ ثابت + ۰.۲ اورلپ
طول : ۱ تا ۱۳ متر
ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای ماموت

ضخامت این نوع ساندویچ پانل ۸ تا ۱۵ سانتی متر است که چون خاصیت اورلپ (نر و مادگی) دارد باعث می شود پانل ها در مقطع عرضی با یکدیگر هم پوشانی داشته باشند کمترین میزان انتقال حرارت را داراست و برای تولید سردخانه گزینه مناسبی است.

این نوع از ساندویچ پانل لبه های نر و مادگی دارد که و از هدررفت حرارت جلوگیری می کند.

شرکت ماموت پس از محاسبات دقیق ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای از مدل ورق شیار دار از نوع دو رو آلوزینک و دو رو ورق پیشرنگ شده گالوانیزه تولید می کند.

ویژگی های ساندویچ پانل های سردخانه ای ماموت:

حمل و نصب آسان و سریع دارند به شکلی که یک تیم جهار نفره می توانند ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع را در یک روز نصب کنند.

عایق پلی اورتان به کار رفته در ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت باعث شده این ساندویچ پانل ها بسیار سبک باشند و در برابر فشار های ضربه ای بسیار مقاوم باشند.

ورق آلوزینک پیش رنگ شده به کار رفته در ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای ماموت که دارای ۲۵ میکرون رنگ پلی استر کوره ای از رو و ۷ میکرون از داخل می باشد باعث شده در برابر رطوبت و خوردگی و ضربه بسیار مقاوم باشند.

قابل شستشو باشند، در برابر سرما و گرما عایق و نفوذ ناپذیر باشند و در برابر خوردگی مقاوم باشند.

فوم های غیر قابل اشتعال PIR که در تولید این ساندویچ پانل ها به کار رفته باعث شده این ساندویچ پانل ها خاصیت غیر قابل اشتعال داشته باشند.

ابعاد ساندویچ پانل های سردخانه ای:

ضخامت: ۴ تا ۱۰ سانتیمتر
عرض: ثابت ۱/۰۸ متر که ۷ سانتی متر آن اورلپ است.
طول ورق با طرح ذوزنقه: از ۱ الی ۱۳ متر متغیر است.
طول ورق طرح سفال: ۱/۲۲ الی ۷/۰۱۵ متر
ساندویچ پانل پیچ مخفی (RPO) ماموت

این نوع از ساندویچ پانل در مکان هایی که زیبایی ظاهری نما اهمیت دارد استفاده می شود. شکل اورلپ این نوع از ساندویچ پانل ها به نحوی است که پیچ ها بعد از نصب زیر اورلپ پنهان شده و مشخص نیستند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی : یکی از انواع ساندویچ پانل که در مجتمع صنعتی ماموت تولید ساندویچ پانل پیچ مخفی است و تفاوت آن با سایر ساندویچ پانلهای دیواری در نوع فرم اورلپ های عرضی آن است.

ساندویچ پانل های دیواری پیچ مخفی دارای ایزوله پلی اورتان با ضخامت ۵ سانتی متر هستند. ساختار آن ها به این شکل است که ابتدا یک پانل توسط پیچ محکم می شود و سپس لبه دیگر که از نوع پانل پیچ مخفی می باشد روی پیچ قرار می گیرد و آن را مخفی می کند.

ساندویچ پانل های دیواری پیچ مخفی پس از نصب نمای بسیار زیبایی دارند.